Liperin kunnan maaseutulautakunta

Viljo Kärkkäinen, varapuheenjohtaja, viljokarkkainen(a)gmail.com,  p. 050 577 6574

varalla Rauno Kukkonen, p. 050 564 3095

 

Pohjois-Karjalan maakuntaliitto
valtuusto

Seppo Eskelinen, seppo.eskelinen(a)jns.fi, p. 0400 767 200

varalla Matti Pesonen, matti.pesonen(a)siunsote.fi, p. 050 3877 709

Jukka Hirvonen,  jukka.hirvonen(a)jns.fi, p. 050 528 9779

varalla Sanna Heinonen, sanna.heinonen(a)jns.fi, p. 050 339 6282

Hannu Holopainen, hannu.holopainen(a)jns.fi, p. 050 522 2835

varalla Merja Mäkisalo-Ropponen, merja.makisalo-ropponen(a)jns.fi, p. 050 357 9090

Satu-Sisko Eloranta, satu-sisko.eloranta(a)jns.fi, p. 044 299 1448

varalla Juhani Meriläinen, juhani.merilainen(a)jns.fi, p. 050 60 355

Eila Heinonen, eila.heinonen(a)jns.fi, p. 050 017 2324

varalla Eero Hirvonen, eero.hirvonen(a)jns.fi, p. 0500 671 599

Mari Ojalammi, mari.ojalammi(a)pohjois-karjala.fi , p. 0400 858 746

varalla Simo Rauma,  simo.rauma(a)siunsote.fi, p. 0400 828 684

 

Maakuntahallitus

Sanna Heinonensanna.heinonen(a)jns.fi, p. 050 339 6282

varalla Tuomas Timonen, timonentuomas(a)windowslive.com, p. 040 5733 135

 

Tarkastuslautakunta

Satu-Sisko Eloranta, puheenjohtaja, satu-sisko.eloranta(a)jns.fi, p. 044 299 1448

 

MYR

Juha Hämäläinen, puheenjohtaja, juha.hamalainen(a)kotiportti.fi, p. 050 592 8110

 

Maakunnan väliaikaishallinto

Eila Heinonen, eila.heinonen(a)jns.fi, p. 050 017 2324

 

Siun sote
valtuusto

Pentti Keskisalo, puheenjohtaja, pentti.keskisalo(a)jns.fi, p. 050 3120 452

varalla Jyrki Ikonen, jyka1985(a)gmail.com, p. 044 585 0824

Pauli Tahvanainen,  pauli.tahvanainen(a)suomi24.fi, p.  050 057 4332

varalla Janne Majasalmi, jmajasalmi(a)gmail.com, p. 050 321 9344

Kari Tahvanainen, kari.v.tahvanainen(a)luukku.com, p. 040 510 6870

varalla Janne Väänänen,  janne.vaananen(a)luukku.com, p. 050 347 3406

Eila Heinonen, eila.heinonen(a)jns.fi, p. 050 017 2324

varalla Sari Öztas, sari.oztas(a)gmail.com, p. 0400 414 968

Margareetta Räty, margareetta.raty(a)gmail.com, p. 044 3053 582

varalla Helka Tukiainen, helkatukiainen(a)hotmail.com, p. 050 376 2572 

 

hallitus

Juhani Meriläinenjuhani.merilainen(a)jns.fi, p. 050 60 355

varalla Eila Heinonen, eila.heinonen(a)jns.fi, p. 050 017 2324

 

henkilöstöjaosto

Juhani Meriläinen,  juhani.merilainen(a)jns.fi, p. 050 60 355

varalla Eila Heinonen, eila.heinonen(a)jns.fi, p. 050 017 2324

 

yksilöasioiden jaosto

Kari Tahvanainen, kari.v.tahvanainen(a)luukku.com, p. 040 510 6870

 

tarkastuslautakunta

Pauli Tahvanainen, pauli.tahvanainen(a)suomi24.fi, p. 050 057 4332

 

ympäristöterveydenhuollon jaosto

Margareetta Räty, margareetta.raty(a)gmail.com, p. 044 3053 582

PK-pelastuslaitoksen johtokunta

Ari Jormanainen, puheenjohtaja, 

varalle Jaana Puranen,  jhpuranen(a)luukku.com, p. 040 0404 944

 

POLKKA

Leena Puhakka, leena.puhakka(a)pkky.fi, p. 050 5443 814

 

Siun talous 

Pentti Keskisalo, puheenjohtaja,  pentti.keskisalo(a)jns.fi, p. 050 3120 452

 

Riveria 
valtuusto

Kari Martikainen, kmartikainen(a)luukku.com,  p. 050 3652 540

varalla Harri Lankinen, lankinen.h(a)gmail.com, p. 041 714 714

Jukka Hirvonen, jukka.hirvonen(a)jns.fi, p. 050 528 9779

varalla Juho Kettunen, juho.v.kettunen(a)gmail.com, p. 0400 970 496

Ismo Lehikoinen, ismo.lehikoinen(a)gmail.com, p. 050 5931 055

varalla Osmo Jokela, jokela.osmo(a)gmail.com, p. 050 540 7841

Arja-Irene Tiainen, arja-irene.tiainen(a)karelia.fi, p. 050 3389 877

varalla Tarja Kareinen, tarja.kareinen1(a)gmail.com, p. 040 7677 726

Päivi Hakkarainen, paivihakkarainen(a)windowslive.com, p. 041 4654 123

varalla Raija Makkonen, raija.makkonen(a)siunsote.fi, p. 050 4000 237

 

Hallitus

Juhani Meriläinen, puheenjohtaja,  juhani.merilainen(a)jns.fi, p. 050 60 355

varalla Arja-Irene Tiainen, arja-irene.tiainen(a)karelia.fi, p. 050 3389 877

 

Tarkastuslautakunta

varalla Juha Hämäläinen, juha.hamalainen(a)kotiportti.fi, p. 050 592 8110

 

Palvelut ja hyvinvoinnin neuvottelukunta

Päivi Hakkarainen, varapuheenjohtaja, paivihakkarainen(a)windowslive.com, p. 041 4654 123

varalla Raija Makkonen, Raija Makkonen, raija.makkonen(a)siunsote.fi, p. 050 4000 237

 

Teknologia toimialan neuvottelukunta

Kari Martikainen, puheenjohtaja, kmartikainen(a)luukku.com,  p. 050 3652 540

varalla Osmo Jokela, jokela.osmo(a)gmail.com, p. 050 540 7841