Kasvatus- ja koulutuslautakunta

Joakim Kärkäs, puheenjohtaja, joakim.karkas(a)jns.fi, p. 045 8811 990

varalla Tuomas Timonen, timonentuomas(a)windowslive.com, p. 040 5733 135

Pirjo Rämänen, pirjo.ramanen(a)hotmail.com, p. 040 0850 929

varalla Olli Haapiainen, ohaapiainen(a)hotmail.com, p. 050 441 2235

Anni Torni, anni.torni(a)gmail.com, p. 050 5203 695

varalla Minna Hoffren, hoffrenm(a)gmail.com, p. 045 1966090

 

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunta

Anu Honkanen, anuhonkanen157(a)gmail.com, p. 045 319 5179

varalla Petja Haimila, p.haimila(a)windowslive.com, p. 046 9496 877

Johanna Naakka, johanna.naakka(a)gmail.com, p. 045 8470565

varalla Mari Salmela, mari.salmela(a)luukku.com, p. 050 5565268

Matti Pesonen, matti.pesonen@siunsote.fi, p. 050 3877709

varalla Margareetta Räty, margareetta.raty(a)gmail.com p. 044 3053 582

 

Kurinpitojaosto

Olli Haapiainen, ohaapiainen(a)hotmail.com, p. 050 441 2235

varalla Joakim Kärkäs,  joakim.karkas(a)jns.fi, p. 045 8811 990

 

Sosiaali- ja terveyspalveluiden neuvottelukunta

Tarja Kärkkäinen, tarja.karkkainen(at)uef.fi

varalla Mia Greku, mia.greku1(a)gmail.com, p. 040 511 1016

Kari Tahvanainen

varalla Nils Lindell, nils.okl(a)gmail.com, p. 045 1319 474

Eira Väänänen, vaananeneira(a)gmail.com, p. 040 7599 915

varalla Tiina Parviainen, tiina.l.parviainen(a)hotmail.com, p. 050 414 2541

 

Kaupunkirakennelautakunta

Hannu Holopainen, varapuheenjohtaja, hannu.holopainen(a)jns.fi, p. 050 522 2835

varalla Juha Lihavainen, juuso.lihavainen(a)gmail.com, p. 050 534 6438

Jaana Puranen, jhpuranen(a)luukku.com, p. 040 0404 944

varalla Jonne Posti, jonne(a)luovan.fi, p. 041 438 8658

Hanna Riippahanna.riippa(a)jns.fi, p. 045 633 3863

varalla Raija Makkonen, Raija.makkonen(at)siunsote.fi, p. 050 4000 237

 

Seudullinen joukkoliikennejaosto

Juha Lihavainen, juuso.lihavainen(a)gmail.com, p. 050 534 6438

varalla Hanna Riippa, hanna.riippa(a)jns.fi, p. 045 633 3863

 

Teknisten palvelujen johtokunta

Heino Räty, puheenjohtaja, heino.raty(a)jns.fi, p. 040 7462 840

varalla Viljo Kärkkäinen, viljokarkkainen(a)gmail.com, p. 050 577 6574

Katri Veikkolainen, veikkolainenk(a)gmail.com, p. 045 676 7728

varalla Henna Piiroinen, hennapiiroinen82(a)gmail.com, p. 040 967 4726

Janne Majasalmi, jmajasalmi(a)gmail.com, p. 050 321 9344

varalla Seija Jaatinen, Seija.1959(a)gmail.com, p. 050 3739 710

 

Rakennus- ja ympäristölautakunta

Jukka Hirvonen, varapuheenjohtaja, jukka.hirvonen(a)jns.fi, p. 050 5289 779

varallla Janne Väänänen,  janne.vaananen(a)luukku.com, p. 050 347 3406

Raisa Kuronen-Sorvari, rkuronen(a)gmail.com, p. 044 531 8579

varalla Leena Puhakka, leena.puhakka(a)pkky.fi, p. 050 5443 814

Sisko Tahvanainen, sisko.tahvanainen(a)telemail.fi, p. 040 571 8749

varalla Mari Salmela, mari.salmela(a)luukku.com, p. 050 556 5268

 

Alueellinen jätelautakunta

Jenni Mainonen, puheenjohtaja, jennimainonen(a)gmail.com, p. 050 563 6325

varalla Kari Oikarinen, kari.oikarinen(a)hotmail.fi, p. 0500 674 150

 

Tarkastuslautakunta

Ari Tielinen, arit(a)elisanet.fi, p. 050 511 8343

varalla Harri Lankinen, lankinen.h(a)gmail.com, p. 041 714 714

 

Keskusvaalilautakunta

Raimo Turunen, puheenjohtaja, raimo.turunen(a)digita.fi, p. 040 573 5797

varalla Raija Makkonen, raija.makkonen(a)siunsote.fi, p. 050 4000 237